Spojené Arabské Emiráty

Tento pouštní stát najdete v jihozápadní Asii na Arabském poloostrově u pobřeží Perského a Ománského zálivu. Nabízí nejen možnost celoročního koupání, ale také přepychová a moderní centra plná mrakodrapů a mešit. Jeho turistické služby a zázemí patří k nejlepším na světě. V této exotické destinaci strávíte dovolenou svých snů. Déšť se vyskytuje jenom zřídka a je krátký a prudký. Oblačnost vás může potkat jenom v Hajarských horách, které jsou nejvyšším pohořím SAE. Moderní budovy jsou silně klimatizovány, a tak je potřeba počítat s opakovanými přechody do rozdílných teplot. Uměle vybudované ostrovy vám poskytnou veškerý servis i neopakovatelný zážitek.

Počasí a turistické sezóny

Aktuální počasí
0C

 

Déšť se vyskytuje jenom zřídka a je krátký a prudký. V létě se teploty pohybují mezi 40 – 50°C. Vlhkost dosahuje 100%. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen. Lidé se srdečními problémy a ti, kteří nemusí veliké horko, by měli raději zvolit návštěvu v zimních měsících, jelikož teplota se od listopadu do února pohybuje od 24 – 26°C a voda je příjemně teplá. Ideální období pro odpočinek u moře a na plážích je od října do března. Chcete-li poznat arabskou kulturu, v prosinci se koná Národní den, který je obklopen bohatým programem. V lednu se pořádá Dubajský nákupní festival. Březen a květen zase ocení milovníci jazzu. V říjnu se zase koná pouštní rallye. Cestujete-li za přírodními památkami, nejlepší je cestovat od ledna do března, jelikož není horko a vegetace bývá nejbujnější. Do SAE se můžete vypravit celoročně, záleží jen na vašich preferencích a zájmech.

Turistické oblasti

  • Egypt 9

   Abú Dhabí

   Největší a nejbohatší oblast SAE s hlavním městem, kde najdete mrakodrapy, palmové parky, umělé ostrovy s červeným pískem, mnoho kulturních a zábavních možností. Jedná se o největší a nejbohatší emirát ze všech sedmi, které se v SAE nacházejí. Najdete zde stejnojmenné město, které je moderním centrem nabízejícím nespočet možností, jak strávit volný čas. Nalézají se […]

  • Egypt 9

   Umm al Quawain

   Můžete navštívit největší vodní park na světě. Místní hotelové komplexy uspokojí i náročné klienty. V mělkých lagunách se dá pozorovat místní ptactvo a mořští živočichové. Při návštěvě Umm Al Quawain vás nadchnou nejen překrásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, ale také Dreamland, největší vodní park na světě. Mimo hotelové komplexy můžete poznat pravý […]

  • Egypt 9

   Fujairah

   Zajímavá potápěčská lokalita, která je díky nádherné přírodě plné vodopádů vhodná také pro objevování pevniny. Najdete zde též léčivé minerální prameny. Při návštěvě emirátu Fujairah se můžete vykoupat na překrásných plážích podél Indického oceánu a pozorovat panorama pohoří Hajar. Místní pobřeží je též zajímavou potápěčskou lokalitou. Můžete se vypravit k vodopádům nebo k minerálním léčivým […]

  • Egypt 9

   Ras al Khaimah

   Místo s překrásnými plážemi, nejhezčí přírodou v celých SAE a také s bohatou kulturou. Tento emirát v nejsevernější části SAE na hranici s Ománem patří k místům s nejkrásnější přírodou. Najdete zde moře, poušť, hory i prameny, které jsou neúrodnějšími v celé zemi. Původní vesnice vás provedou arabskou kulturou, nachází se zde nespočet historických památek […]

  • Egypt 9

   Ajman

   Nejmenší emirát, ve kterém zároveň najdete luxusní hotely i jedny z nejkrásnějších pláží v SAE. Při návštěvě tohoto nejmenšího emirátu na vás čekají luxusní hotely, které uspokojí i tu nejnáročnější klientelu a šestnáct kilometrů dlouhých písčitých pláží, jež patří k nejhezčím v SAE. Další předností této oblasti je velmi čisté moře. Původně se jednalo o […]

  • Egypt 9

   Sharjah

   Emirát s kulturně bohatým centrem, kde najdete odpočinek v lagunách plných zeleně. Třetí největší emirát, jehož hlavní město bylo organizací UNESCO jmenováno kulturním centrem arabského světa, nabízí návštěvníkům nespočet muzeí, galerií a historicky zajímavých budov. Pláž s luxusními hotely najdete podél zátoky Khor Khalid. Jelikož se laguna rozšiřuje a je obklopená zelení, je toto místo […]

  • Egypt 9

   Dubaj

   Obchodní a turistické centrum se světoznámým Zlatým trhem, umělými ostrovy i vybudovaným lyžařským centrem. Jedná se druhý největší emirát s dvěma miliony obyvatel, který je turistickým a obchodním centrem středního východu. Najdete zde moderní architekturu i bohatou historii. Na světoznámém „Zlatém trhu“ mohou návštěvníci nakoupit zboží celosvětových značek. Na přelomu ledna a února se koná […]

  Koupání

  SAE Al Mamzar Beach Park

  Předností koupání jsou krásné, široké, písečné pláže udržované v perfektní čistotě a stále teplá voda, ve které se dá koupat i v zimě. U mnoha hotelů budete mít k dispozici vyhřívané bazény. Vzhledem k muslimské víře je přísně zakázáno koupat se bez horního dílu plavek.

  Výlety

  SAE - výlety

  Za prohlídku určitě stojí neznámější město Dubaj, kde uvidíte nejvyšší stavbu světa Burj Khalifa, jednu z nejmonumentálnějších fontán či budovy Emirates Towers. Můžete nakoupit ve světově největším nákupním centru Dubai Mall, kde najdete 1200 obchodů a čtyři podlaží na 35 hektarech. Také zde uvidíte akvárium zapsané v Guinessově knize rekordů jako největší na světě. Můžete si zalyžovat na uměle vybudované sjezdovce s lanovou dráhou nebo si zabruslit v zimním stadionu olympijských rozměrů či zajít na „Zlatý trh“, který je považován za největší krytý trh na světě. Symbolem Dubaje se stal hotel Burj al Arab, který patří mezi nejluxusnější hotely na světě, objevíte zde vlastní heliport, přepychové pokoje přesahující dvě patra i restaurace s výhledem na Perský záliv. Můžete využít lodní projížďku, navštívit muzeum v emirátu Fujairah, kde se seznámíte s historií před 4 000 lety nebo se vydat do pouště v terénních vozech. Také se můžete vydat do největšího krytého Ferrari parku na světě, do delfinária nebo přírodních mořských rezervací, které jsou zajímavé pro potápěče i vyznavače šnorchlování.

  Volný čas

  SAE Abu Dhabi2

  Dovolenou můžete strávit koupáním, nakupováním na orientálních bazarech nebo v luxusních obchodech, výletem do pouště na velbloudech nebo lyžováním ve Ski Dubai, kde najdete zastřešenou uměle vybudovanou sjezdovku s lanovkou, která je součástí nákupního centra. V SAE najdete vše, co si můžete přát.

  Stravování

  SAE trh koření

  Vzhledem k muslimské víře se zde nekonzumuje vepřové maso. Často se setkáte se sušenými nebo čerstvými rybami, velbloudím masem, rýží, datlemi a mlékem. Používá se mnoho druhů koření, jídla jsou bohatá na zeleninu a pokrmy se často připravují opékáním. Nabídka jídel je velmi rozmanitá a najdete zde mnoho mezinárodních kuchyní. Typickým pečivem je arabský chléb pita. Zákusky jsou nejčastěji z medu a ořechů. Prodej alkoholu je kvůli muslimské víře zakázán.

  Spropitné

  Je v arabských zemích samozřejmou součástí. Jeho výše se pohybuje kolem 10% a může se odrazit na kvalitě poskytnutých služeb.

  Praktické informace

  Cestovní doklady

  Při cestě do Spojených arabských emirátů již nepotřebujete vstupní vízum tak, jak tomu bylo v předchozích letech. Kromě cestovního zdravotního pojištění je potřeba mít ještě pas, který je v platnosti minimálně 3 měsíce ode dne vstupu do SAE. Ti, kteří mají v pase razítko z cesty do Izraele, mohou mít na letišti potíže. Pro svobodné ženy do  30ti let, které cestují bez rodičů či manžela, navíc platí podmínka, že musí předložit podepsaný souhlas otce v anglickém jazyce. 

  Měna

  Základní měnou je emirátský dirham (AED), který se dělí na 100 filů. 1 AED = 5,93 Kč. Nejvýhodnější je výměna ve směnárnách, kde platíte nejnižší manipulační poplatek. Dirham je vázán na dolar pevným kurzem od roku 1985, a tak je jeho směna lepší než eur.

  Zdravotní péče

  Zdravotní péče je na vynikající úrovni, ale je také velmi nákladná. Jen za přijetí je účtováno 100 – 250 AED a ceny léků se pohybují od 50 AED výše. Z tohoto důvodu se doporučuje sjednat před cestou kvalitní zdravotní pojištění.

  Očkování

  Žádná povinná očkování nejsou vyžadována. Doporučované je očkování proti žloutence typu A a B a proti břišnímu tyfu.

  Užitečné rady

  Elektrické napětí je 220 V, ale vzhledem k jiným zásuvkám, než jaké jsou v České republice, je nutné vzít si s sebou adaptér. Časový posun je o tři hodiny více, v případě letního času o dvě hodiny více. Fotografovat místní obyvatele se doporučuje po předchozím dovolení. Pracovní týden trvá od soboty do středy, a proto je s tím dobré počítat v případě, budete-li chtít využít místní služby. Soukromý sektor má dvoudenní víkend, většinou v pátek a v sobotu. Prodejní doba supermarketů je zpravidla od 9:00 do 23:00, ale setkáte se i s obchody, které jsou otevřené 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Naopak u mnoha obchodů zjistíte, že jsou v průběhu dne většinou zavřené. Je dobré počítat s tím, že nedochvilnost je běžnou záležitostí. Smlouvání je typické pro arabskou kulturu, a tak je na denním pořádku. Internet najdete ve všech hotelech vyšší kategorie nebo v internetových kavárnách od 20 AED za hodinu. Evropské ženy nemusí nosit burku a mohou se pohybovat volně i v sukních a na pláži mít bikiny.

  Důležité kontakty

  Důležitá telefonní čísla
  Ambulance998
  Policie999
  Hasiči997

  Informace o Spojených arabských emirátech na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR zde

  Velvyslanectví ČRAbú Dhabí - Spojené arabské emiráty
  AdresaCorniche Plaze Bldg. (Citibank Bldg.), Salam Str., Tourist Club Area, Abú Dhabí, P.O.Box 27009
  Tel.+9712 6782800
  Fax+9712 6795716
  E-mailabudhabi@embasssy.mzv.cz

  Fotogalerie


  0 Likes
  Your Rate!Už se vám líbí!

  Poslední komentáře

  Nejsou komentáře

  You can post first response comment.

  Nejnovější komentáře