Mauricius

Tento ostrov sopečného původu, který se nalézá 900 kilometrů východně od Madagaskaru, nabízí exotickou dovolenou a nespočet krásných pláží obklopených nedotčenou přírodou, poněvadž se na třetině území nachází prales. Množství luxusních hotelů poskytuje veškerý servis včetně lázeňských center a hotelových bazénů. Ubytování můžete zvolit také v soukromých vilách nebo plážových bungalovech. Symbolem ostrova je vyhynulý pták Dodo.

Počasí a turistické sezóny

Aktuální počasí
0C

Horké a vlhké léto trvá od listopadu do května. Suché a chladnější období přetrvává naopak od května do listopadu. Jelikož se ostrov nachází v tropickém podnebném pásu, nejsou klimatické rozdíly tak výrazné. Průměrné denní teploty dosahují v létě 34°C a v zimě přibližně 22°C. Okolo Curepipe bývá teplota o 5°C nižší než u pobřeží. Nejméně srážek spadne na Mauriciu od září do listopadu, naopak nejtepleji je od ledna do května. Následně se mohou od listopadu do března vyskytovat tropické teploty s vichřicemi a vytrvalými dešti. Avšak typické jsou i letní deště. Cyklóny se zde vyskytují zpravidla jednou za patnáct let.

Turistické oblasti

  • Egypt 9

   Black River

   Nejteplejší a nejsušší část celého ostrova s nejlepšími podmínkami pro windsurfing, bohaté na přírodní krásy a v neposlední řadě také velmi zajímavá potápěčská lokalita. Oblast rozprostírající se od města La Gaulete k pláži Flic en Flac, kde na rozdíl od zbytku ostrova nedominují deštné pralesy, nýbrž savany. Počasí je tu nepatrně sušší a teplejší než […]

  • Egypt 9

   Mahebourg a Souillac

   Historicky významná města s nádhernými plážemi a přírodními úkazy. Jedná se o města jižního a jihovýchodního pobřeží, která patří k nejstarším a nejvýznamnějším městům Mauricia, a zároveň mají bohatou historii. Můžete navštívit Národní historické muzeum nebo Mahebourgské námořní muzeum. V Souillacu najdete pozůstatky koloniální železnice či dům nejslavnějšího mauricijského básníka Roberta Edwarda Harta. Za přírodními krásami […]

  • Egypt 9

   Flacq

   Letovisko poblíž nejdelší laguny ostrova nabízející veškerý turistický servis s možností návštěvy ostrova Ile aux Ceft. Tato oblast na východním pobřeží je stejně vyhledávaná jako ostatní části Mauricia. Nachází se zde luxusní hotely, nespočet obchodů, barů a restaurací. Najdete zde však také mnoho lagun a zátok, známá Trou d´eau Douce má délku dvacet dva kilometrů. […]

  • Egypt 9

   Grand Baie

   Nejnavštěvovanější letovisko na Mauriciu s bohatým výběrem nejrůznějších služeb. Jedno z nejnavštěvovanějších turistických letovisek na Mauriciu. Je rušné, plné luxusních hotelů, restaurací a obchodů. Pro návštěvníky je připraven bohatý výběr nejrůznějších druhů služeb a zábavy přes den i v noci. Zdejší pláže patří díky komfortnímu zázemí k nejlepším na celém ostrově. Díky široké nabídce vodních […]

  Koupání

  Mauricius pláž 3

  Dlouhé písčité pobřeží se nachází podél celého ostrova. Nejkrásnější pláže naleznete na jihozápadě Mauricia, přičemž k nejproslulejším patří Flic en Flac. Pro surfing či kitesurfing je vhodná Tamarinská zátoka. Pláže s bílým pískem naleznete například v Le Morne. Západní  část ostrova je klidnější. Na východním pobřeží se vyskytuje vítr, tudíž i větší vlny, a tak je vhodnější pro vodní sporty. Moře nabízí ideální podmínky k potápění a šnorchlování, jelikož ostrov je celý obklopený korálovými útesy. Mauricius patří k oblastem, kde se dá koupat se celoročně. Zároveň zde bývá malý rozdíl mezi přílivem a odlivem. Největší riziko představují mořští živočichové, proto buďte opatrní, a to hlavně před perutýny. To platí i o ropušnicích a lasturách homolic.

  Stravování

  Mauricius jídlo

  Mauricijská kuchyně obsahuje africké, asijské, čínské a indické prvky. Základní surovinou jsou místní rajčata Pommes d´amour a rýže. Vodu na Mauriciu je lepší konzumovat balenou.

  Spropitné

  Spropitné není povinností. Většina hotelů a restaurací přičítá určitou částku automaticky. V levných hotelech není nutností, naopak v populárních turistických oblastech je personál na spropitné zvyklý. Postačí drobné mince.

  Výlety

  Mauricius výlet

  Při návštěvě hlavního města Port Louis můžete nakoupit v komplexu Caudan či na trhu s řemeslnými výrobky. Za shlédnutí stojí pevnost Fort Adelaide Port Louis nebo botanická zahrada Pamplemousses s největšími lekníny na světě Victoria Amazonica. Více o tradici pěstování cukrové třtiny se můžete dozvědět při exkurzi do muzea cukru L´aventure du Surcre. Turisté často  navštěvují také Eureku, koloniální panství z 19. století. Slavný je též koloniální dům Domaine des Aubineaux prvního a největšího pěstitele čaje na Mauriciu. Milovníky přírody nadchne celkem devět národních rezervací, přičemž k nejznámějším patří Riviére Noire National Parc nebo Black River Gorges. Na Mauriciu uvidíte plantáže vanilky, orchidejí i výrobu tradičního rumu. Dovolenou si můžete zpestřit výletem na jachtě nebo katamaránu na nějaký z okolních neobydlených ostrůvků. V zátoce Tamarin nejen spatříte delfíny, ale můžete se také potápět k podmořskému světu.

  Volný čas

  Mauricius Chamarel

  Na ostrově se nachází celkem šest 18ti jamkových golfových hřišť. Vzhledem k rozmanitosti náboženství a kultur, které ostrov osidlovali zde naleznete čínské pagody, muslimské mešity, hinduistické chrámy i křesťanské kostely. Zajímavá je oslava Boha Shivy Maha Shivaratree s poutí do Gran Bassin.

  Praktické informace

  Cestovní doklady

  Při cestě kratší než tři měsíce není nutné vyřizovat vízum. Vyžaduje se však doložit platný zpáteční cestovní lístek a předložit rezervaci hotelu (zájezdu). Požaduje se mít dostatečné finanční prostředky na celou dobu pobytu. 

  Měna

  Platidlem na Mauriciu je mauricijská rupie (MUR), která se dělí na 100 centů. 1 MUR = 0,66 Kč. Bez problémů jsou přijímány platební karty i šeky.

  Zdravotní péče

  Jelikož mezi Českou republikou a Mauriciem není uzavřena dohoda o bezplatné zdravotnické péči, doporučuje se sjednat cestovní pojištění. Zdravotnictví je na ostrově na velmi dobré úrovni. Větší hotely mají vlastního lékaře. 

  Očkování

  Žádné očkování není před cestou na Mauricius vyžadováno.

  Užitečné rady

  Časový posun je o dvě hodiny dopředu a v době letního času o tři hodiny. Oficiálně se mluví anglickým jazykem, používá se též francouzština. Platí zákaz vývozu rostlin a živočichů. Internet se nachází v kavárnách ve všech větších městech, případně v hotelích. Zpravidla bývá zakázáno fotografování chrámů a náboženských slavností. Elektrické napětí odpovídá standardům v České republice, tedy 200 voltů. Zásuvky jsou anglického typu, proto potřebujete adaptér (lze zakoupit i na místě). Často se vyskytují výpadky elektřiny, a proto se doporučuje vzít s sebou také baterku. Mobilní pokrytí je dobré na celém ostrově.

  Důležité kontakty

  Důležitá telefonní čísla
  Lékařská záchranná služba112
  Policie999
  Hasiči995

  Informace o Mauriciu na stránkách Ministerstva zahraničních věcí zde

  Konzulát ČRPort Louis - Mauricius
  Adresa:St. James Court Building, St. Denis Street, Port Louis
  Tel.+230 211 9200
  +230 211 6640
  Fax+230 211 5388
  E-mailPortLouis@honorary.mzv.cz
  aeromru@intnet.mu

  Fotogalerie


  1 Likes
  Your Rate!Už se vám líbí!

  Poslední komentáře

  Nejsou komentáře

  You can post first response comment.

  Nejnovější komentáře