Isla Margarita

Isla Margarita neboli ostrov svaté Markéty, který je také nazýván ostrovem perel díky perlorodkám Pinctacia Margaritifera, se nachází v Malých Antilách. Nádherné pláže lemované palmami, teplé podnebí a průzračné moře činí z Isla Margarity vyhledávaný turistický cíl pro ideální tropickou dovolenou plnou odpočinku i dobrodružství. Najdete zde nejen nádherné pláže, ale také úchvatnou přírodu. Isla Margaritě se také přezdívá vstupní brána do Venezuely, jelikož můžete navštívit deltu Orinoka, stolové hory nebo nejvyšší vodopád světa Salto Angel čili Andělský vodopád, který padá téměř z jednoho kilometru. Nevýhodou je poměrně dlouhá letu, která se pohybuje přibližně kolem 11 hodin a často vyžaduje mezipřistání.

Počasí a turistické sezóny

Aktuální počasí
0C

Průměrná roční teplota je 33°C a teplota vody 28°C. Klima je subekvatoriální s deštivým létem a suchou zimou. Výhodou je, že tato destinace lze navštívit v jakoukoli roční dobu, i když nejvhodnější je období od prosince do dubna, jelikož spadne nejméně srážek a pokud prší, tak v noci. Sezona vrcholí v srpnu, kolem Velikonoc a Vánoc.

Turistické oblasti

  • Egypt 9

   El Yaque a Isla Coche

   El Yaque a Isla Coche – ostrov, který se nachází 13 kilometrů od pobřeží Isla Margarity, představuje vyhledávanou surfařskou lokalitu, ale také nabízí klidnou a exotickou dovolenou. Toto místo je oblíbenou surfařskou lokalitou díky písčitému a mělkému dnu. Ostrov Isla Coche na jihu je považován za skutečný karibský ráj. Můžete si zde zapůjčit katamarán a […]

  • Egypt 9

   Playa Puerto Cruz

   Playa Puerto Cruz – jedna z nejkrásnějších pláží na Isla Margaritě v zátoce po jejíž stranách jsou dva luxusní hotely. Playa Puerto Cruz je jednou z nejkrásnějších pláží, jaké na Isla Margaritě najdete. Leží v zálivu a na jejích koncích jsou dva nejprestižnější hotely. Přiléhající kopce vytváří působivé panorama. Návštěvníci ocení blízkost města Juangriego, kde […]

  • Egypt 9

   Playa El Tirano

   Playa el tirano – klidná pláž, která se nachází poblíž města Porlamar, kde se skrývá mnoho nákupních možností. Nachází se na sever od Porlamaru, největšího města ostrova, které skýtá nespočet nákupních i zábavních možností. Pláž je klidná, jelikož u ní najdete jen několik hotelů či menších apartmánových komplexů. Volný čas můžete strávit v největším zábavním […]

  • Egypt 9

   Playa El Agua

   Playa el agua – turisticky nejvyhledávanější oblast s luxusními hotely a přenádhernou pláží. Jedná se o nejznámější turistické středisko i pláž na Isla Margaritě. Leží na severovýchodě ostrova a čekají na vás tři kilometry bílého písku a luxusních hotelů.

  Koupání

  Isla Margarita 7

  Pobřeží je dlouhé necelých 250 kilometrů. Pláže patří k nejkrásnějším na světě. Mají písčité bělostné podloží a kolem se rozkládají palmové háje. Vstup do moře je pozvolný. Najdete zde také mnoho místních obyvatel i Venezuelců. Kvůli podmořským proudům se nedoporučuje plavat daleko od břehu a dbát zvýšené opatrnosti. 

  Stravování

  Isla_margarita_stravovani

  Venezuelská kuchyně používá tři základní suroviny – kukuřici, vepřové maso a cukr. Převážná chuť jídel má sladkou chuť. Zároveň se téměř vše připravuje smažením. Národním jídlem je arepa neboli smažená placka z kukuřičné či pšeničné mouky plněná zeleninou, masem, vejcem a sýrem. Místo hamburgerů či hotdogů se na ulicích prodává cachapa, což je sladká placka s vepřovým masem, sýrem a šunkou, která je přehnutá napůl.

  Spropitné

  Považuje se za běžnou záležitost, při poskytování služeb dokonce za samozřejmost. V restauracích je požadováno 10 – 15% z placené ceny. Při odnesení zavazadel 1 – 2 USD. Pokojské dostávají přibližně 5 USD za pobyt. Spropitné se může odrazit na kvalitě poskytnutých služeb.

  Výlety

  isla_marg

  Je možné podniknout okružní cestu džípem a poznat 95% ostrova za jediný den. Prohlédnete si pevnost Santa Rosa v hlavním městě La Asunción či národní park La Restinga, jehož návštěvu vám zpříjemní vyjížďka na loďce pod mangrovníky. Též uvidíte poloostrov Macanao. Když se budete chtít podívat do Národního parku Canaima, můžete využít jednodenní letecký výlet do Venezuely, která je vzdálena pouze 25 kilometrů od Isla Margarity, a navštívit vodopády Hacha či El Sapo. Přitom spatřit nejdelší vodopád světa Salto Angel. Anebo můžete využít dvoudenní letecký výlet a kromě vodopádů navštívit také deltu Orinoko a tropické deštné pralesy obývané indiány kmene Warao. Vzhledem k poloze Isla Margarity je také možné navštívit i další okolní ostrovy. Na západ se nacházejí Curaçao a Boniere a na východ Grenada. Na jihovýchodě Trinidad a Tobago.

  Volný čas

  Isla Margarita 9

  Volný čas můžete strávit koupáním a odpočinkem na písčitých plážích v palmových hájích. Isla Margarita je vhodná pro potápění i šnorchlování. Zpestřením může být projížďka na koni nebo plavání s delfíny.

  Praktické informace

  Cestovní doklady

  Žádné vízum není při cestu na Isla Margaritu vyžadováno. A to ani pro případ cesty do Venezuely. Cestovní pas musí být platný ještě šest měsíců po návratu. Po příjezdu vám bude poskytnuta Venezuelská turistická karta k vyplnění.

  Měna

  Platidlem na Isla Margarita je bolívar puerte (VEF). 100 VEB = 0,32 Kč. Doporučuje se směnu provést hned po příletu, a to ve směnárnách Italcambio na letišti Maiquetía, jelikož banky neprovádějí směnárenskou činnost. V hotelových rezortech je možné platit kreditní kartou, avšak nesmějí přijímat cizí měnu v hotovosti. 

  Zdravotní péče

  Lékařské ošetření na Isla Margaritě v soukromých zařízeních odpovídá evropskému standardu a je ho potřeba uhradit předem. Nemá-li nemocný hotovost či kreditní kartu, není mu poskytnuta pomoc ani v případě ohrožení života. Úroveň státních zdravotnických zařízení je nízká, a proto je doporučeno obracet se na soukromý sektor. Před cestou je vhodné uzavřít kvalitní zdravotní pojištění a informovat se, jak postupovat v případě, když bude nutné zdravotnickou péči využít.

  Očkování

  Při cestě není vyžadováno žádné speciální očkování.

  Užitečné rady

  Časový posun je mínus 5,5 hodiny, v případě platnosti letního času mínus 6,5 hodiny. Elektrické napětí je střídavé o síle 110 voltů a zásuvky mají americkou normu, proto je nezbytná tzv. přechodka. Je lepší přivést ji s sebou. Občas může dojít k výpadku elektrického proudu. Hotely jsou zpravidla vybaveny vlastními generátory, avšak dlouhodobější výpadky nemusí být zcela nahrazeny. Pronájem auta stojí přibližně 50 USD na den. Je potřeba předložit platný cestovní pas, kreditní kartu a mít věk více než 21 let. Mobilní volání je na Isla Margaritě omezeno, avšak je možné za poplatek zavolat z hotelu či si zakoupit telefonní kartu, která vám umožní mezinárodní spojení. Připojit se k internetu se dá za poplatek v hotelu nebo v internetové kavárně.

  Důležité kontakty

  Důležitá telefonní čísla
  Policie / Hasiči / Ambulance171

  Informace o Isla Margaritě a Venezuele na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR zde

  Velvyslanectví ČRBrazília - Brazílie
  Adresa:SES 805, Lote 21A, Via L3 Sul, Asa Sul CEP 70200-901, Brasília – DF
  Tel.+55 61 3242 7785
  Fax+55 61 3242 7833
  E-mailbrasilia@embassy.mzv.cz

  Fotogalerie


  0 Likes
  Your Rate!Už se vám líbí!

  Poslední komentáře

  Nejsou komentáře

  You can post first response comment.

  Nejnovější komentáře