Florida

Florida představuje pro mnoho českých turistů ráj na zemi. A nejsou daleko od pravdy. Čekají na vás dlouhé bělostné pláže lemované palmami, azurové vody Atlantiku, luxusní hotely s veškerým servisem, jaký si člověk může přát, stovky zábavních parků a stále slunné počasí.
Nevýhodou je dlouhá však doba letu, který je navíc s přestupy, jelikož žádná letecká společnost nelétá z Prahy přímo. Dále také celkově vyšší cena tohoto zájezdu, obzvlášť cestujete-li jako celá rodina.

Počasí a turistické sezóny

Aktuální počasí
0C
Empty section. Edit page to add content here.
Empty section. Edit page to add content here.

Sezóna trvá od prosince do března. V létě se průměrné teploty pohybují nad 30°C a noci jsou velmi horké. Průměrná teplota vody je 28°C. Zimy jsou zde suché, mírné a připomínají spíše jaro s teplotami od 18 do 24°C, a tak lze Floridu navštívit celoročně. Vlhkost vzduchu dosahuje až 95%. Období hurikánů začíná 1.6 a končí 30.11.

Turistické oblasti

  • Egypt 9

   Orlando

   Orlando – město plné zábavy, které se nachází v centrální části Floridy.   Orlando najdete uprostřed Floridy a jedná se o třetí nejnavštěvovanější město Spojených států amerických. V Orlandu najdete osmdesát čtyři tisíc hotelových pokojů, osm set tenisových kurtů a sto golfových hřišť. Nachází se zde také jedno z největších nákupních center v USA. Můžete navštívit Walt Disney […]

  • Egypt 9

   Siesta Keys

   Siesta Keys – ostrov se sítí luxusních hotelů, kde se můžete koupat na nádherných plážích s bílým pískem.   Ostrov Siesta Key se nachází v Mexickému zálivu. Turisty vítá luxusním zázemím a krásným prostředím. Navíc je mostem spojena s centrální Sarasotou, a tak máte nadosah veškerou infrastrukturu. O Siesta Key se proslýchá, že patří mezi nejnádhernější […]

  • Egypt 9

   Florida Keys

   Florida Keys – ostrovy, kde najdete korálové útesy a veškerý turistický servis.   Tyto ostrovy na jihozápadě Floridy vám jistě učarují. Voda je průzračná, teplá a vhodná k potápění. Korálové útesy vám umožní pozorovat rozmanitý podmořský život. Každý z ostrovů má své jedinečné kouzlo. Pobřeží je tyrkysové a mělké. Nedaleko se nachází teplý Golfský proud. […]

  • Egypt 9

   Fort Lauderdale

   Fort Lauderdale – americké Benátky, která vás přivítají působivým prostředím a bohatým kulturním životem. Jedná se o jedno z největších měst, které na Floridě naleznete. Mezi velikou přednost bezesporu patří jeho poloha, protože je vzdálené pouze 30 minut od Miami. Představuje významné obchodní a kulturní centrum. Je turisticky velmi populární, a dokonce se mu přezdívá americké […]

  • Egypt 9

   Tampa Bay

   Tampa Bay – metropolitní oblast, kde najdete vše, co si přejete.   Tato metropolitní oblast se nachází na východě Floridy. Jedná se o vyhlášenou turistickou lokalitu. Najdete zde nespočet barů i divadel, galerií, parků, pláží, obchodů, muzeí či akvárií. Navštívit můžete i planetárium. Také se zde pořádá Gasparilla Pirate festival. Jste-li příznivci sportu, můžete si […]

  • Egypt 9

   Miami

   Miami – metropolitní město rozkládající se slavnou Miami Beach na pobřeží Atlantského oceánu.   Miami je druhé největší floridské město, které patří k nejvyhledávanějším turistickým lokalitám. Leží mezi Národnímm parkem Everglades a pobřežím Atlanského oceánu. Najdete zde nádhernou, devatenáct kilometrů dlouhou pláž Miami Beach, která je lemována luxusními hotely. Rezidenci si zde nechal postavit také […]

  Koupání

  Florida - koupání

  Na Floridě najdete jedny z nejkrásnějších pláží v USA. Jsou dlouhé, pokryté jemným bílým pískem a bohaté na mušle. Mezi ty nejhezčí patří Miami Beach, Siesta Key Beach, Lauderdale by the Sea Beach, Naples Beach, West Palm Beach, Sanibel Island Beach nebo Cocoa Beach. Počasí navíc přeje windsurfingu.

  Volný čas

  Florida - volný čas

  Florida nabízí nespočet různých možností, jak se dá trávit volný čas. Pobývat můžete na slunných plážích, koupat se ve vlnách Atlantického oceánu, opalovat se či odpočívat ve stínu vzrostlých palem. Můžete si užívat bujaré noci s exotickými koktejly a nakupovat v luxusních obchodech. Na své si zde přijdou milovníci kultury, historie, zábavy i přírody.

  Spropitné

  Spropitné je v USA očekáváno. V restauracích se platí 15 až 20% z hrazené částky a představuje číšníkův zdroj příjmů. Někdy bývá automaticky přičítáno k částce. Platíte-li kartou a spropitné není připočteno, zpravidla přijde číšník s účtem se speciální kolonkou určenou pro dýško.

  Výlety

  Florida 4

  Můžete navštívit rezervaci Everglades, ve které lze vidět tisíce aligátorů, a dá se navštívit na speciálních lodních vznášedlech. Pro děti bude určitě nezapomenutelná návštěva zábavního parku Disney World. Také se zde nachází kosmické centrum NASA. V Port of Miami na vás čekají luxusní lodě, na kterých můžete vyjet na širé moře. V obrovském centru Sawgrass Mill nebudete vědět, do jakého obchodu se vypravit dříve. Luxusní restaurace na Lindon Road Mall vám nabídnou ty nejlepší světové speciality. Florida je ideální pro koupání, poznávání přírodních krás, historie a nabízí také nespočet možností unikátní zábavy.

  Stravování

  Florida 13

  Stravování na Floridě podléhá americkému trendu. Důraz se klade především na snídani a večeři. K snídani se podávají zpravidla cereálie, vafle nebo palačinky, které se polévají sladkým sirupem. Populární jsou saláty. Americké sušenky vám možná přijdou velmi sladké. Z pečiva se jí jen toustový chléb. K pití se nejčastěji podává limonáda s ledem. Američané rádi chodí do restauračních zařízení. Díky multikulturnímu složení amerického obyvatelstva zde najdete nejrůznější druhy kuchyní. Velmi populární jsou sítě rychlého občerstvení (McDonald’s, Burger King, Pizza Hut nebo Shoenys). Jejich předností je, že jsou levné, rychlé a dostupné téměř v každé ulici.

  Praktické informace

  Cestovní doklady

  Než odjedete, je potřeba podat žádost ESTA. Formulář lze vyplnit online z pohodlí domova. Během několika dní získáte hotové vízum. Žádost musí být schválena nejpozději do 72 hodin předtím, než do USA odjíždíte. V platnosti zůstává dva roky.

  Měna

  Oficiální měnou na Floridě je americký dolar. 1 USD = 19,9 Kč.

  Zdravotní péče

  Zdravotní péče je zde na špičkové úrovni, avšak bývá poměrně drahá. Před cestou určitě uzavřete kvalitní zdravotní pojištění, které poslouží k případnému krytí léčebných výloh.

  Očkování

  Žádná očkování nejsou před cestou na Floridu povinná.

  Užitečné rady

  Jelikož se zde vyskytují čtyři časová pásma, časový posun závisí na tom, na jakém místě Floridy pobýváte. Pokud jste ve východní části, rozdíl je mínus šest hodin. V centrální části se čas vrací zpět o sedm hodin. V horském pásmu se odečítá osm hodin. Pokud pobýváte v pacifické oblasti, posun je největší, tj. mínus devět hodin. Na Floridě najdete nespočet autopůjčoven, dokonce si můžete nechat půjčení zprostředkovat agenturou. V USA je napětí 110 – 120 Voltů a 60 Hz, a proto se doporučuje vzít si s sebou adaptér. Vzhledem k tomu, že je nosnost zavazadel do letadla omezená, můžete si ho koupit také na místě.

  Důležité kontakty

  Důležitá telefonní čísla
  Policie / Hasiči / Ambulance911

  Informace o USA na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR zde

  Velvyslanectví ČRWashington D.C. - USA
  Adresa:3900 Spring of Freedom St. N.W., 20008 Washington D.C.
  Tel.+1 202 274 9100
  Fax.+1 202 966 8540
  Nouzová linka+1 202 570 3028
  E-mailwashington@embassy.mzv.cz

  Fotogalerie


  1 Likes
  Your Rate!Už se vám líbí!

  Poslední komentáře

  Nejsou komentáře

  You can post first response comment.

  Nejnovější komentáře